Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Konference očima předsedy

Stovky hodin příprav vyvrcholily 11. a 12. 9. 2017. Pro účastníky konference pár hodin strávených poslechem odborných přednášek a možností setkávání s ostatními lidmi z oboru. Pro organizátory konec měsíců příprav v podobě schůzek, telefonátů, mailů a času stráveným nad úvahami všeho druhu.

Vlastní konference, to je rychlý sled přesně naplánovaných úkonů, kdy jedinec představuje kolečko dokonalého hodinového strojku. Samotné kolečko je však v systému nezbytný prvek. A dovolím si říci, že kolečka letošní konference byla dokonalá.

Vše tikalo v naprosté souhře a s perfektní přesností. Dík tomu jsem se mohl zhostit své hlavní role. Jaké? Role hostitele. A co to je? Na první pohled jednoduchá záležitost. To chodíte v prostorách konference. Potkáváte se s účastníky, dáte si s nimi kafíčko, povykládáte si. Konferenci zahájíte, občas vystoupíte, něco okomentujete. Prostě takový pohodový den. Ne jinak tomu je i v průběhu společenského večera. Věřte ve výsledku, po sedmnácti hodinách takovéto pohody je člověk utahaný, by složil pár vagonů uhlí. A druhý konferenční den je to podobné.

Na letošní konferenci jsem tak strávil téměř dvacet hodin společenskou rolí. Nebudu lhát, bavila mne. Byla sice velmi vyčerpávající, ale díky své roli jsem potkal a promluvil s desítkami posluchačů a partnerů. Získal velké množství informací a námětů. Získal nové partnery se společným cílem, kterým je bezpečný, ekonomický dům, dům kde platí přísloví: "Můj dům, můj hrad".

Jsem s konferencí spokojený. Jistě se najde spousta nedostatků a chyb ke zlepšení, ale to je cesta kupředu.

Bez účastníků, partnerů a všech organizátorů by akce nebyla tak úspěšná, jak je hodnocena. Do dnešního dne jsme získali z rozeslaných dotazníků dominantně kladné reference a to zavazuje.

Děkuji všem účastníkům, děkuji celému týmu.

Autor: Petr Němec,předseda Pro náš dům, z.s.